ريه آفتاب بوشهر خبرنگار اوقات شرعی

ريه: آفتاب بوشهر خبرنگار اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب باشگاه خبرنگاران جوان اوقات شرعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری واکنش‌ها به فیلم تازه فون تریه

لارس فون تریه با جنجال و مناقشه غریبه نیست. ولی حتی در مقایسه با استانداردهای خودش هم، شب گذشته نمایش بروزترین فیلمش «خانه ای که جک ساخت» در بخش خارج از مسابق

واکنش‌ها به فیلم تازه فون تریه

واکنش ها به فیلم تازه فون تریه

عبارات مهم : ستاره

لارس فون تریه با جنجال و مناقشه غریبه نیست. ولی حتی در مقایسه با استانداردهای خودش هم، شب گذشته نمایش بروزترین فیلمش «خانه ای که جک ساخت» در بخش خارج از مسابقه جشنواره فیلم کن باعث شد بیش از صد تماشاگر از شدت خشم و انزجار سالن را ترک کنند. به نوشته ورایتی، یکی از تماشاگران زن در حالی که کاخ جشنواره را ترک می کرد، فیلم فون تریه را «چندش آور» خواند.

به گزارش آی سینما، خط داستانی «خانه ای که جک ساخت» داستان قاتلی سریالی (با بازی مت دیلون) را دنبال می کند که قربانیانش را خفه می کند و اغلب هم زنان را طعمه قرار می دهد. فیلم تازه فون تریه بی نهایت تصویری هست. نخستین صحنه ای که باعث شد ده ها تماشاگر سالن نمایش فیلم را ترک کنند شخصیت دیلون را نشان می داد که با تفنگ شکاری در حال تیراندازی به دو کودک است و سرشان را نشانه شلیک گلوله قرار می دهد! بعد از آن، جمعیت قابل توجهی با خشم و انزجار و غرولند رفته رفته سالن نمایش فیلم را ترک کردند. زمانی که تیتراژ نهایی روی پرده رفت، نیمی از بالکن سالن خالی شده است بود. با این حال، فیلم در آخر با تشویق ایستاده و طولانی هواداران و شیفتگان سینمای فون تریه روبه رو شد.

واکنش‌ها به فیلم تازه فون تریه

اوما تورمن و رایلی کیو دو بازیگر این فیلم در جشنواره کن امسال حضور نیافتند و علت غیبت ارزش را تداخل وقت بندی ذکر کردند، ولی فون تریه بعد از هفت سال ممنوعیت حضور در جشنواره به همراه دیگر بازیگرانش از جمله دیلون، سوفی گرابل، برونو گانتس و شیوون فالون هوگان بر روی فرش قرمز کاخ جشنواره حاضر شد. این نخستین حضور فون تریه در جشنواره کن بعد از نمایش فیلم «مالیخولیا» در سال 2011 بود.

از ساعاتی پیش منتقدان نشریات سینمایی معروف هم به انتشار یادداشت هایی راجع به فیلم تازه فون تریه اقدام کرده اند. اوون گلایبرمن منتقد فیلم ورایتی، مت دیلون را «شبح گون» و «جن زده» در این فیلم توصیف کرده و نوشته است: «ساخته تازه فون تریه فیلمی است که ظالمانه جذب تان می کند و همزمان، بعد تان می زند.» پیتر برادشاو منتقد گاردین تنها دو ستاره (از پنج ستاره) به فیلم امتیاز داده و فیلم ساز دانمارکی را «نابغه-شارلاتان سینمای جهان» خوانده هست. برادشاو عقیده دارد فون تریه با گزینش فرمی جنون آمیز در فیلم جدیدش، سیاست های آمریکا به خاص استفاده آزادانه از سلاح را نشانه رفته است.

همچنین دیوید رونی منتقد هالیوود ریپورتر با توصیف کل فیلم در عبارت «لارس و دختران غیرواقعی» عقیده اش را راجع به ساخته تازه این فیلم ساز ابراز کرده هست. به نوشته رونی، «خانه ای که جک ساخت» را می توان فیلمی ضدآمریکایی تلقی کرد که آشکارا با نشانه برانگیختن تصویر العمل هایی مخالف ساخته شده است هست. علاوه بر این، رونی به سطحی و تخت بودن شخصیت های زن این فیلم، بر خلاف فیلم های قبلی فون تریه تأکید کرده است.

لارس فون تریه با جنجال و مناقشه غریبه نیست. ولی حتی در مقایسه با استانداردهای خودش هم، شب گذشته نمایش بروزترین فیلمش «خانه ای که جک ساخت» در بخش خارج از مسابق

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: ستاره | نمایش | منتقدان | جشنواره | جشنواره فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs