ريه آفتاب بوشهر خبرنگار اوقات شرعی

ريه: آفتاب بوشهر خبرنگار اوقات شرعی طلوع آفتاب غروب آفتاب باشگاه خبرنگاران جوان اوقات شرعی

گت بلاگز اخبار حوادث دانشجویان رشته کامپیوتر حساب‌های بانکی مردم را خالی می کردند

دانشجویان اخراجی رشته رایانه که با همدستی چند تبهکار سابقه دار، سناریوی کلاهبرداری‌های کلان از حساب‌های بانکی مردم را طراحی واجرا کرده بودند با ردیابی‌های تخصصی

دانشجویان رشته کامپیوتر حساب های بانکی مردم را خالی می کردند

عبارات مهم : تخصصی

دانشجویان اخراجی رشته رایانه که با همدستی چند تبهکار سابقه دار، سناریوی کلاهبرداری های کلان از حساب های بانکی مردم را طراحی واجرا کرده بودند با ردیابی های تخصصی مأموران پلیس استان البرز شناسایی و دستگیر شدند.

کشور عزیزمان ایران نوشت:سرهنگ محمد اقبالی -رئیس پلیس «فتا»ی استان البرز در گفت و گوی اختصاصی با کشور عزیزمان ایران گفت: این تبهکاران دست کم بیش از 500 میلیون تومان از این طریق به جیب زده اند که همچنان نیز تحت بازجویی قرار دارند.به گفته وی، پیگیری به این پرونده از آخرهای پارسال و به دنبال اعلام شکایت چند نفر از شهروندان در دستور کار قرار گرفته بود.

آنها می گفتند کارت های عابربانک نزد خودشان است ولی تمام موجودی حساب هایشان برداشت شده است است.بدین ترتیب تیم خاص ای از کارآگاهان جهت رمزگشایی از این ماجرای عجیب وارد عمل شده است و مأموران در جریان تحقیقات سه ماهه، بالاخره با ردیابی های تخصصی موفق به دستگیری تبهکارانی شدند که این دزدی ها را طراحی واجرا کرده بودند. بدهید ترتیب پنج مرد و دو زن در عملیاتی ضربتی دستگیر شدند. فرامرز، حبیب، هاشم، تقی، شاهین و دو زن به نام های هانیه و مژگان، بعد از دستگیری به وسیله پلیس فتا پرده از راز کلاهبرداری های نیم میلیارد تومانی خود برداشتند.

دانشجویان رشته کامپیوتر حساب‌های بانکی مردم را خالی می کردند

رئیس پلیس فتای استان البرز گفت: در بازجویی ها متوجه شدیم اعضای این باند با هویت جعلی در یک دکه فعالیت داشته و همزمان با فروش مایحتاج مردم که اغلب ارزش مسافران گذری بودند، سناریوهای خود را اجرا می کردند. در ظاهر این افراد فروشندگان راحت ای به نظر می آمدند ولی هنگامی که به طور ناگهانی در این دکه قفل شد و فروشندگان پا به فرار گذاشتند، مشخص شد تعدادی از آنها دانشجویان اخراجی رشته رایانه بوده اند که از طریق دستگاه کارت خوان و سایر تجهیزات تخصصی، از کارت های عابربانک و مشخصات فنی مشتری ها کپی برداری کرده و بعد از دسترسی به حساب های مشتریان موجودی آنها را به دزدی می بردند. بعد هم با پول های بادآورده سکه و طلا می خریدند بدون اینکه صاحبان مهم کارت های عابر بانک از دزدی ها مطلع شوند. اگر چه همه اعضای باند شناسایی و دستگیر شده است اند ولی یک نفر از آنها قبل از دستگیری از کشور خارج شده است که تحت تعقیب پلیس قرار دارد.

سه نفر از اعضای باند نیز دارای سوابق متعدد کیفری هستند و پیشتر به اتهام کلاهبرداری دستگیر شده است بودند.

دانشجویان اخراجی رشته رایانه که با همدستی چند تبهکار سابقه دار، سناریوی کلاهبرداری‌های کلان از حساب‌های بانکی مردم را طراحی واجرا کرده بودند با ردیابی‌های تخصصی

واژه های کلیدی: تخصصی | دستگیری | دانشجویان | کلاهبرداری | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs